imagesbox

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK ile anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında poliçe teminat kısmında yer alan hizmetlerden yararlanmanızı sağlayan bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde ilave hizmetlere ücret ödemez ve yüksek kalitede hizmet alırsınız. 

Kimler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırabilir?

1. Yaş sınırına uyan,
2. SGK’lı olan,
3. T.C. vatandaşı olan herkes tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Yatarak Tedavi Teminatı: Sigortalının poliçe başlangıç tarihinden itibaren yatışı gerektirecek birçok duruma karşı ücretsiz olarak bu teminattan faydalanmasıdır. 
Ayakta Tedavi Teminatı: Muayene, tahlil, radyoloji, fizik tedavi gibi yatışı gerektirmeyen teminatları kapsama alır. Ayakta tedavi kapsamındaki hizmetler kullanım sayısı ile sınırlıdır. Eğer sigortalı kullanım sayısını aştıysa her tedavi için masrafını kendi karşılaması gerekmektedir. Muayeneler ve muayeneyle ilişkili işlemler 1 kullanım olarak değerlendirilmektedir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Tamamlayıcı sağlık sigortalarında prim hesaplamalarını etkileyen en önemli unsurlar; cinsiyet, yaş, meslek ve yaşanılan ildir. Ayrıca eş ve çocuk sahibi olunması da prim hesaplamasını etkileyen bir diğer faktördür. 

Paylaş

Popular Posts

popularPosts

DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) Nedir?

07.07.2020
popularPosts

Seyahat Etmenin Psikolojik Faydaları

07.07.2020
popularPosts

Seyahate Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

24.09.2021
E-bülten adresine üye olmak ister misiniz ?
left

app storegoogle play
Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.