imagesbox

Doğal Grip İlaçları Nedir?

Ülkemiz sıklıkla görülen hastalıklar bir tanesi de griptir. Özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan hava değişiklikleri nedeniyle sıklıkla grip rahatsızlığı kişilerde görülebilir. Gribi önlemek veya kolay geçmesini sağlamak bazı besinler ile mümkün.

Yazımızda sizlere doğal grip ilaçlarının neler olduğunu, hangi yöntemleri kullanarak gribin etkilerini azaltabileceğinizi anlatacağız. Öncelikle bulunduğunuz ortamları sık sık havalandırmanız gerekmektedir. Hasta olan kişilerle yakın temasta bulunmamalısınız. Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz gibi beslenmenize dikkat etmelisiniz.

Peki gripken hangi besinleri tüketmemiz gerekiyor? Doğal grip ilaçları neler? İşte bunların cevabı aşağıda yer alıyor.

Doğal Grip İlaçları

Karışık Bitki Çayı

Bal, tarçın, zencefil ve limon kullanarak kendinize karışık bir bitki çayı hazırlayabiliriz. Bu çay hem bağışıklık sisteminizi güçlendirecek hem de grip gibi hastalıkları kolay atlatmanızı sağlayacaktır.

Kuşburnu

Kan basıncını düzenleyen kuşburnu, bağışıklığı güçlendiren güçlü bir etkiye sahiptir. İyi bir bağışıklık sistemi karşı gribe karşı kalkan görevi görmektedir. Karışık bitki çayı gibi kuşburnu çayı da doğal grip ilaçları arasındaki güçlü etkisiyle hastalığı kolayca atlatmanıza ve yakalanmamanıza olanak sağlayacaktır.

Sarımsak

Herkes sarımsağın doğal antibiyotik olduğunu bilir. İçerisinde bulunan mineral ve vitaminler sayesinde bağışıklık sistemini oldukça güçlendirir. Ayrıca sarımsağı her gün bütün bir diş olarak yutarak tüketebilirsiniz. Reflü gibi mide rahatsızlığı olan kişiler ise çiğ tüketmek yerine sarımsağı pişirerek tüketebilir.

Nane Limon

Herkesin çocukluğundan aşina olduğu nane limon çayı vücuttaki toksinleri atma konusunda güçlü bir çaydır. Ayrıca ateş düşürme özelliği de olan nane limon çayı bu sebeple gripten kurtulmanız için evde basitçe yapabileceğiz doğal grip ilacıdır.

Kivi

Meyveler arasında zengin besin değerine sahip kivi içerisinde bulundurduğu C vitamini ve protein açısından oldukça zengindir. Ayrıca bağışıklığı güçlendirir ve vücut direncini arttırır.

Portakal

Her gün tüketmeniz gereken portakal C vitamini açısından oldukça zengin bir besindir. Hem yiyerek hem de suyunu sıkarak tüketebileceğiniz bu meyve kış aylarının vazgeçilmezidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmak için hasta olmayı beklemeyin. Sağlık Sigortanızı yaptırarak olası hastalıklarda hastane ücreti ödemeden tedavilerinizi gerçekleştirebiliriz. 

Paylaş

Popular Posts

popularPosts

DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) Nedir?

07.07.2020
popularPosts

Seyahat Etmenin Psikolojik Faydaları

07.07.2020
popularPosts

Seyahate Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

24.09.2021
E-bülten adresine üye olmak ister misiniz ?
left

app storegoogle play
Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.