imagesbox

Araç Ruhsatı Kaybolursa Ne Yapılmalıdır?

Araç ruhsatınız kaybolduysa trafik çevirmelerinde ceza almanız çok muhtemeldir. Aracın en önemli belgesi olan araç ruhsatı ister uzun ister kısa tüm yolculuklarda yanınızda olmak zorundadır.

Araç ruhsatında sürücünün ve aracın bilgileri bulunmaktadır. Araç bilgilerinde, otomobilin markası, modeli, motoru, rengi gibi bilgiler yer alırken sürücü ile alakalı olarak ise isim soy isim, T.C numarası, gibi bilgiler yer almaktadır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ruhsatınızın kaybolması ve çalınması durumunda cezai yaptırımlar bulunmaktadır. Bu yüzden ruhsatınızı sürekli olarak kontrol etmeli kaybolması ve çalınması durumunda ne yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Araç Ruhsatı Kaybolursa ya da Çalınırsa Nereye Başvuru Yapılmalı?

Öncelikle size en yakın il ya da ilçe emniyet müdürlüğüne giderek başvuru yapmanız gerekecektir. 

Aracınıza Kasko ve Trafik Sigortası yaptırmadan yola çıkmayın. Hemen sigorta yaptırmak için Kasko Sigortası ve Trafik Sigortası linklerine tıklayabilir ya da 0850 433 08 50 numaralı hattan müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Paylaş

Popular Posts

popularPosts

DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) Nedir?

07.07.2020
popularPosts

Seyahat Etmenin Psikolojik Faydaları

07.07.2020
popularPosts

Seyahate Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

24.09.2021
E-bülten adresine üye olmak ister misiniz ?
left

app storegoogle play
Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.